Na víkend se chystají tropy a déšť

Na víkend se chystají tropy a déšť
10.06.2015
Konec týdne bude opět velmi teplý, teploty budou vystupovat i nad 30 °C, o víkendu začne pršet

Počasí u nás začne ovlivňovat od severozápadu výběžek tlakové výše a od jihu k nám začne proudit pozvolna velmi teplý vzduch.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C, na jihovýchodě území až na 27 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V pátek bude polojasno, na jihovýchodě území místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na jihovýchodě ojediněle až na 31 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu bude zpočátku polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě srážky až ve večerních hodinách. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na jihovýchodě až na 32 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude od západu stáčet na západní.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle srážky intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, od západu postupně ochlazování. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup