Na víkend by stačil většině teploměr do 10 °C

Na víkend by stačil většině teploměr do 10 °C
26.10.2018
S koncem pracovního týdne se vybízí klasická otázka, co o víkendu. Tento víkend je to poměrně jednoduché, v sobotu je velká šance, že zmoknete, a v neděli je to už skoro jistota a pokud se budete pohybovat v severozápadní polovině Čech, tak vás může od 800 m překvapit sněžení.

Na víkend si místo pobytu v přírodě, naplánujte raději sezení u vyhřáté pece. Počasí moc tepla a slunce nepřinese. Už v noci na sobotu bude zataženo až oblačno, k ránu na západě Čech místy s přeháňkami. Teploty klesnou na 8 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Rozdíl v teplotách mezi nocí a dnem nebude velký, vždyť v sobotu bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor smíšenými nebo sněhovými a teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Srážek bude s postupujícím víkendem přibývat, v noci na neděli bude pršet, v Čechách od 800 m se sněžením nebo s deštěm se sněhem. Teplota klesnou v Čechách na 5 až 1 °C, na Moravě na 8 až 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Přes den se opět moc neoteplí a počasí nezlepší, zataženo s deštěm, místy trvalejším. V severozápadní polovině Čech od 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na jižní Moravě až na 13 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.       

frame-scrollup