Na Štědrý den ochlazování a místy i sněžení

Na Štědrý den ochlazování a místy i sněžení
23.12.2018
Na Štědrý den se bude od severu pozvolna ochlazovat a při Štědrovečerní večeři budou teploty na většině území na nule nebo slabě pod ní. Zejména ráno bude ještě bohaté na srážky a v průběhu dne bude oblačnosti a srážek ubývat.

V noci na pondělí se nad naše území začne dostávat studený vzduch, bude zataženo s deštěm, na hřebenech hor se sněžením, které se však postupně bude dostávat i níže. Předpokládáme, že na severních horách a v Beskydech se v průběhu noci začne vyskytovat sněžení už od 500 m, na jihozápadě od 800 m. Teploty klesnou na 4 až 0 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

Na Štědrý den se bude nadále pozvolna ochlazovat a na mnoha místech se teploty postupně dostanou pod nulu. Ráno nás čeká ještě zatažená obloha s deštěm nebo s přeháňkami, v severních částech území a v Beskydech srážky od středních poloh sněhové, jinde od 600 m sněhové nebo smíšené. V dopoledních hodinách se od severu začne oblačnost rozpadat a bude ubývat i srážek. Postupně tedy proměnlivá oblačnost a srážky jen ojediněle, ve večerních hodinách už většinou polojasno a srážky jen ojediněle, ve všech polohách sněhové. Teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Odpoledne ochlazování a při štědrovečerní večeři se na většině území dočkáme teplot pod nulou. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Při cestě na půlnoční mši už bude od severu oblačnosti opět přibývat a ojediněle, v severních horských oblastech místy, se vyskytnou sněhové přeháňky. Noční teploty klesnou na 1 až -3 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý, na Boží hod bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením nebo s přeháňkami, které budou v polohách pod 400 m přecházet ve srážky dešťové nebo smíšené. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu, na Štěpána, očekáváme většinou zataženo až oblačno, přechodně místy až polojasno, jen ojediněle s přeháňkami, od 400 m sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup