Na srážky bohatší období v nedohlednu

Na srážky bohatší období v nedohlednu
25.11.2018
Během nadcházejícího týdne se opět nedočkáme výraznějších úhrnů srážek. Srážky se vyskytnou zejména v pondělí a to hlavně na jihu území, kde se začne v odpoledních hodinách postupně vyskytovat sněhová pokrývka. Během týdne však pozor na mrznoucí mrholení.

V pondělí zataženo, na jihu území místy s deštěm, zpočátku na horách, postupně ve všech polohách srážky sněhové nebo smíšené, na jižní Moravě v nižších polohách déšť. Jinde srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude čerstvý severovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, ráno na jihu s doznívajícím sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a na západě Čech později místy s přeháňkami, od vyšších smíšenými. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo, mlhavo, místy s mrznoucím mrholením. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, na západě až na 5 °C.

Po čas víkendu očekáváme zpočátku zataženo až oblačno, mlhavo, místy s mrholením. Postupně ubývání srážek a rozpouštění oblačnosti až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 3. prosince, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy se slabými srážkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

 

 

frame-scrollup