Na Silvestra až 12 °C

Na Silvestra až 12 °C
29.12.2017
Poslední víkend roku bude bláznivý, sníh bude tát a zaprší přechodně i na horách, v Čechách vystoupí teploty až na 12 °C a k tomu bude vát čerstvý jihozápadní vítr.

V noci na sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a v Čechách se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -1 až -5 °C, na východě při zmenšené oblačnosti až na -7 °C. K ránu v Čechách oteplování a v nižších a středních polohách postupně srážky smíšené nebo dešťové. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Během dne nás čeká zatažená obloha, na východě zpočátku ještě polojasno, ojediněle se slabým sněžením. Odpoledne od západu s deštěm, zpočátku ještě se sněžením nebo s deštěm se sněhem, postupně déšť i na horách. Teploty vystoupí na -1 až 3 °C, od západu odpoledne oteplování a v Čechách až 7 °C. Vát bude zpočátku mírný, postupně čerstvý jihozápadní vítr.

Noc na neděli bude zatažená s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zejména na severovýchodě na horách se sněžením. Teploty klesnou na 7 až 3 °C, na Moravě až na 1 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr. V neděli na Silvestra bude zpočátku zataženo s deštěm, na hřebenech hor místy se sněžením, od jihozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Teploty vystoupí v Čechách na 8 až 12 °C, na Moravě okolo 4 °C. Vát bude zpočátku čerstvý jihozápadní až jižní vítr, který bude během dne slábnout na mírný.

frame-scrollup