Na severu zima na jihu jaro

Na severu zima na jihu jaro
04.02.2021
Během víkendu se bude nad naším územím nacházet teplotní rozhraní a dočkáme se velkých rozdílů v počasí mezi studeným severem a teplým jihem. Kolik bude na severu pod nulou, tolik bude na jihu nad ní a kolik na severu nasněží, tolik na jihu naprší.

V noci na sobotu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severovýchodě se sněžením. Teploty klesnou na 3 až -1 °C, na severovýchodě okolo -3 °C. Vát bude slabý východní vítr. V sobotu bude zataženo se sněžením, v nižších polohách na jihu sněžení až od vyšších poloh. Teploty vystoupí od 5 °C na jihozápadě, po -3 °C na severovýchodě. Vát bude mírný východní vítr.

V noci na neděli bude zataženo s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, na jihu Moravy srážky smíšené. Teploty klesnou na 1 až -3 °C, na severovýchodě až na -7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý východní vítr. Během dne bude zataženo, na severní polovině území se sněžením, na jižní s deštěm, zde srážky sněhové na horách. Pozor ojediněle na srážky mrznoucí. Teploty vystoupí od 5 °C na jihu po -3 °C na severu a severovýchodě. Vát bude mírný východní vítr.

frame-scrollup