Na konci týdne zasněží

Na konci týdne zasněží
25.11.2012
Ke konci týdne se výrazně ochladí a začne se vyskytovat sněžení, teploty klesnou k nule

Po dvou týdnech pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu a inverzního rázu počasí, se v novém týdnu bude udržovat nad střední Evropou oblast nižšího tlaku vzduchu. Od pondělí do středy bude oblačno až zataženo, ojediněle s mlhami a s přeháňkami. Teploty se budou držet ještě vysoko, denní maxima vystoupí na 6 až 10 °C a noční minima klesnou na 6 až 2 °C.

Ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat studená fronta, bude zataženo s deštěm, postupně během dne ochlazování a postupně od vyšších poloh srážky sněhové. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C a noční teploty klesnou na 6 až 2 °C.

V pátek a během víkendu bude oblačno, místy s přeháňkami, které budou od středních poloh sněhové, nebo smíšené. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C a noční teploty klesnou na 0 až -4 °C. Podobný charakter počasí bude pokračovat i v dalším týdnu. Očekáváme oblačno až zataženo s přeháňkami, od středních poloh sněhovými, nebo smíšenými. Denní teploty zpočátku 0 až 4 °C, noční mezi 0 až -4 °C.

A jelikož máme dnes Kateřinu, což je jeden z nejbohatších dnů na pranostiky v listopadu, pár jich přikládáme. Chodí-li svatá Kateřina po ledě, chodí svatý Štěpán po blátě. Svatá kateřina přichází bíle oděna. Na svatou pannu Kateřinu sluší se schovati pod peřinu, pak na svatého Mikuláše, tuť jest zima všecka naše. Hrozí-li Kateřina sněhem, přinese jej Ondřej. Pranostiky pro tento den počítají s chladným charakterem počasím, na který si budeme muset ještě pár dní počkat.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde. Aktuální výskyt oblačnosti sledujte zde. Dlouhodobá předpověď počasí.

facebook.com

frame-scrollup