Na konci týdne zaprší

Na konci týdne zaprší
18.11.2012
O příštím víkendu se konečně dočkáme deštěm, skončí inverzní charakter počasí

Týden inverzního počasí je za námi a ještě několik dní bude pokračovat, v druhé polovině týdne ale skončí a o víkendu zaprší. Od pondělí do čtvrtka bude nadále pokračovat inverzní charakter počasí, kdy po zadní straně tlakové výše k nám bude proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od jihu. V těchto dnech bude většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách ojediněle slunečno. Denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, při vyjasnění až na 11 °C, noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, při jasné obloze až na -1 °C.

V pátek bude zataženo, ojediněle se slabými přeháňkami. Denní teplota vystoupí na 6 až 10 °C a noční teploty klesnou na 6 až 2 °C.

V sobotu bude zataženo, ojediněle s přeháňkami, postupně s deštěm. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C a noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. V neděli bude zataženo s deštěm. Denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C a noční teploty klesnou na 5 až 1 °C.

Výhled na další týden ukazuje velkou oblačnost s přeháňkami, které budou postupně od vyšších poloh sněhové. Denní teploty budou postupně klesat na 0 až 4 °C a noční teploty postupně klesnou na 0 až -4 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde. Aktuální výskyt oblačnosti sledujte zde.

facebook.com

frame-scrollup