Na konci týdne slunečno a teploty do 19 °C

Na konci týdne slunečno a teploty do 19 °C
08.10.2017
Po studenějším začátku týdne, bude jeho konec veselejší, přinese slunečnou oblohu a teploty většinou do 19 °C

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Za frontálním systémem, který bude přes naše území postupovat v úterý, se k nám rozšíří od jihozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, přechodně místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ve středu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v úterý na 8 až 4 °C, na severovýchodě až na 2 °C a ve středu na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 11 až 15 °C a ve středu na 13 až 17 °C. Vát bude mírný západní vítr, ve středu místy až čerstvý.

Ve čtvrtek a v pátek se k nám začne od jihu rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu a nad naše území bude od jihu proudit teplý vzduch od jihozápadu, očekáváme skoro jasno až polojasno, ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ve čtvrtek na severu místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 19 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. října, naznačuje polojasnou oblohu, přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

frame-scrollup