Na konci týdne se vyjasní a oteplí k 20 °C

Na konci týdne se vyjasní a oteplí k 20 °C
11.10.2017
Ve čtvrtek se ještě místy vyskytnou přeháňky, v dalších dnech většinou slunečná obloha a teploty postupně porostou k 20 °C.

Ve čtvrtek přes naše území přejde slabá studená fronta, bude zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne postupně až oblačno a zejména na severu a severovýchodě území postupně místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na jižní Moravě až na 23 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Za studenou frontou se k nám rozšíří od jihozápadu tlaková výše, kolem které k nám začne proudit teplý vzduch. Během pátku bude zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jižní Moravě okolo 18 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během víkendu bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 16 až 20 °C a v neděli na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

 

frame-scrollup