Na konci týdne maxima do 11 °C

Na konci týdne maxima do 11 °C
26.01.2020
Ani na přelomu ledna a února není na pořadu dne příchod stabilního zimního počasí, na samém konci týdne očekáváme maxima do 11 °C. Situace by se měla zlepšit, co se týče srážek, ty by se měly po delší odmlce opět začít vyskytovat.

V pondělí bude zataženo až oblačno, ojediněle s přeháňkami, i mrznoucími, na horách sněhovými. Zpočátku místy, postupně ojediněle mlhy. Přechodně místy polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, v Čechách ojediněle až na 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na horách, postupně od vyšších poloh se sněžením. Během dne od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na východě jen okolo 2 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, v polohách nad 400 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, postupně mírný západní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme většinou zataženou až oblačnou oblohu, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, postupně na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 3. února, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ke konci týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 1 až 5 °C.

frame-scrollup