Na hory se vrátí sněžení, do nížin postupně nízká oblačnost

Na hory se vrátí sněžení, do nížin postupně nízká oblačnost
26.12.2016
Na začátku týdne se postupně do vyšších a horských poloh vrátí sněžení, ke konci týdne opět inverzní charakter počasí

Počasí v noci na úterý začne ovlivňovat studená fronta, během dne zpočátku polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh většinou smíšenými. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh budou srážky přecházet ve smíšené. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý západní až severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Na Moravě očekáváme srážek méně a postupně místy i polojasno a sněhové srážky už od středních poloh. Ranní teploty klesnou v Čechách na 5 až 1 °C, na Moravě na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 2 až 6 °C, na Moravě na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek začne pozvolna počasí ovlivňovat tlaková výše, která k nám vrátí inverzní charakter počasí, očekáváme oblačno až polojasno, místy se slabými přeháňkami, od středních poloh většinou smíšenými. Během odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, na Moravě na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C°, v Čechách ojediněle až na 5 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude během dne slábnout.

Od pátku do neděle očekáváme zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí -2 až 2 °C, při slunečné obloze až na 4 °C.

frame-scrollup