Na hory se vrátí na chvíli sněžení

Na hory se vrátí na chvíli sněžení
02.04.2017
Počasí v nadcházejícím týdnu bude bohatší na srážky a díky chladnějšímu vzduchu od severozápadu se na hory vrátí přechodně sněžení.

V pondělí bude oblačno až zataženo, na jihovýchodě místy polojasno, s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Na jihovýchodě srážek méně. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C, na jihovýchodě až na 20 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, přechodně místy až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C, na jihovýchodě až na 18 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu začne od severozápadu přes naše území postupovat studená fronta, za kterou k nám bude od severozápadu proudit chladnější vzduch. Zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Od severozápadu postupně přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech severních hor přechodně sněhovými. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo se slabým deštěm, od vyšších poloh přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle s přízemními mrazíky a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou v sobotu na 4 až 0 °C a v neděli na 6 až 2 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 13 až 17 °C a v neděli na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 10. dubna, naznačuje na začátku týdne polojasno, postupně oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ke konci týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 9 až 13 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup