Na horách začne sněžit, níže hrozí přízemní mrazíky

Na horách začne sněžit, níže hrozí přízemní mrazíky
23.09.2018
Po kraťasech a minisukních, které se ještě hojně využívaly v minulých dnech, bude v těch následujících potřeba oprášit ty podzimní a pro obyvatele horských oblastí v některých případech i ty zimní, na horách se dočkáme prvních sněhových srážek a teplot pod nulou.

Pozor na velmi silný vítr, který zasáhne naše území. V neděli v podvečerních hodinách bude od západu zesilovat vítr a v noci na pondělí bude vát silný jihozápadní 8 až 13 m/s (50 km/h), přechodně s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), postupně se bude měnit na severozápadní.

Počasí v pondělí bude s proměnlivou oblačností a místy s přeháňkami, na horách od 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Ráno na východě zpočátku ještě zataženo s doznívajícím deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude k večeru slábnout.

V úterý a ve středu polojasno, přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami, zpočátku na hřebenech hor smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, ojediněle s přízemními mrazíky a denní teploty vystoupí v úterý na 9 až 13 °C a ve středu na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní, postupně jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 7 až 3 °C a v pátek na 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 17 až 21 °C a v pátek na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Během víkendu očekáváme polojasno, zpočátku však ještě zataženo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. 

Výhled na následující týden, od pondělí 1. října, naznačuje polojasnou oblohu, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 7 až 3 °C a denní teploty nejčastěji mezi 11 až 15 °C.

 

 

 

frame-scrollup