Na horách výrazně přibude sníh, dole jak kde

Na horách výrazně přibude sníh, dole jak kde
05.01.2019
Během týdne budou denní maxima často stoupat zejména v Čechách nad nulu a hlavně ve středu se přidá sněžení, na horách trvalé, které však v nižších a středních polohách bude přecházet v déšť nebo déšť se sněhem.

Na začátku týdne bude oblačno až zataženo, místy se slabými sněhovými přeháňkami, které budou v Čechách pod 500 m smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na Moravě na -5 až -11. Denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C, v západní polovině Čech na 2 °C, na východě Moravy na -5 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý přejde přes naše území frontální systém, bude zataženo, od západu se sněžením, které bude v Čechách v polohách pod 600 m, na Moravě pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. V horských oblastech s vydatnějším sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na východě až na -7 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na Moravě na -1 až 2 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu zpočátku ještě zataženo s občasným sněžením, v nižších polohách s deštěm se sněhem. Postupně ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr, který postupně zeslábne a stočí se na severozápadní.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -5 až -1 °C, postupně při zmenšené oblačnosti až na -7 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

Během víkendu podle aktuálních výstupů očekáváme zataženo až oblačno, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou zejména v sobotu v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na -1 až 3 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 1 až 5 °C, v neděli na 0 až 4 °C. Predikce pro víkend se však s jednotlivými výstupy velmi liší a může nastat i zcela mrazivá varianta víkendu. Předpověď na toto období budeme v průběhu týdne upřesňovat.

 

frame-scrollup