Na Adama a Evu, čekejme oblevu

Na Adama a Evu, čekejme oblevu
18.12.2022
Ač je na téměř celém území sněhová pokrývka, příští dny přinesou výrazné oteplení a k tomu i dešťové srážky, takže sněhová pokrývka bude miznout rychlým tempem, na konci týdne tak na většině území kromě horských oblastí bude po sněhu

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy slabé sněžení, na severu místy s mrznoucím mrholením. Teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy mlhavo, ojediněle s mrznoucími mlhami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

Od středy do pátku bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou zpočátku na -1 až -5 °C, postupně ne 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na 5 až 9 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V sobotu na Štědrý den, očekáváme zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

V neděli očekáváme zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 26. prosince, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Postupně polojasno. Ranní teploty klesnou 3 až -1 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, postupně na -1 až 3 °C.

 

frame-scrollup