Na Adama a Evu, čekejme oblevu

Na Adama a Evu, čekejme oblevu
20.12.2017
Konec týdne přinese oteplení ale od vyšších poloh i sníh, na Štědrý den však dojde k výraznému oteplení a teploty nad nulu se dostanou i na hřebenech hor. V nižších polohách budou teploty do 8 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, od severozápadu s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh, postupně jen na horách  sněhovými, na východě Moravy sněžení od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, na Moravě okolo -5 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na Moravě na -1 až 1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Pátek přinese oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od 800 m, postupně od 500 m se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, v Čechách ojediněle až na 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

Během soboty bude oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Štědrý den očekáváme oblačný, ojediněle s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh, postupně jen na hřebenech hor srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na severozápadě na 5 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, teploty nad nulou očekáváme postupně i na horách.

frame-scrollup