Mrazy vrcholí, vydrží už jen krátce

Mrazy vrcholí, vydrží už jen krátce
14.03.2013
Mrazivé teploty se udrží dnes, v pátek a v noci na sobotu bude taky ještě pořádná zima

Dnešní čtvrteční ráno bylo dosti chladné, nejchladněji bylo na severozápadě, kde byla během noci zmenšená oblačnost a teplota zde klesala k -10 °C, v typicky mrazivých lokalitách klesala teplota k -20 °C. Na zbytku území byla minima okolo -5 °C, na jihu Moravy, kde bylo nejtepleji k -2 °C. Dnes během dne bude oblačno až zataženo se sněhovými přeháňkami, na jihovýchodě srážky četnější. Na severozápadě území až polojasno a srážky jen ojediněle. Teplota vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý severní vítr.

Noc na pátek bude v severozápadní polovině Čech polojasná, na zbytku území zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, na východě Moravy srážky četnější. Teploty budou mrazivé mezi -5 až -9 °C, na severozápadě okolo -12 °C. Pátek bude posledním dnem s celodenním mrazem na většině území. Počasí bude oblačná až polojasné, místy se sněhovými přeháňkami, na Moravě zpočátku ještě zataženo a sněžení četnější. Denní teplota vystoupí na -3 až 1 °C.

V noci na sobotu se vyjasní, bude jasno až polojasno, jen ojediněle se sněhovými přeháňkami. Teplota klesne na -6 až -10 °C, na západě až na -14 °C. Během dne bude pokračovat počasí se zmenšenou oblačností a teploty se dostanou na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup