Mrazy ukončí oteplení, o víkendu až na 4 °C

Mrazy ukončí oteplení, o víkendu až na 4 °C
28.12.2014
Mrazivé dny vystřídá ke konci týdne oteplení a denní teploty budou vystupovat o víkendu až na 4 °C

Ke konci týdne se začne pozvolna oteplovat a teploty by se od pátku měly dostat místy nad nulu, tím by mělo skončit nynější mrazivé počasí s teplotami i okolo -10 °C.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo, od severu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Odpoledne a k večeru postupně od severu ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

Od úterý do čtvrtku bude většinou polojasno až skoro jasno, v úterý zpočátku ještě ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -15 °C a denní teploty vystoupí v úterý na -7 až -3 °C, ve středu na Silvestra na -6 až -2 °C a ve čtvrtek na Nový rok na -5 až -1 °C.

V pátek očekáváme zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V sobotu očekáváme oblačno až zataženo, od severozápadu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších oblastech přecházet ve smíšené nebo mrznoucí. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V neděli očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách místy smíšenými. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 5. ledna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přechodně smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup