Mrazy udeří plnou silou, v noci naměříme -15 °C

Mrazy udeří plnou silou, v noci naměříme -15 °C
04.01.2017
Konec týdne bude hodně mrazivý, udeří arktické mrazy od severu, teploty budou v noci klesat místy pod -15 °C a ve všech polohách se budou vyskytovat sněhové přeháňky.

Předpověď na neděli je z aktuálních dat ještě hodně nejistá, počítáme s chladnějším scénářem, ale pokud by frontální systém začal počasí ovlivňovat dříve, můžou se denní teploty dostat i k 1 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, na horách s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C. Vát bude čerstvý severní vítr, který bude během dne slábnout.

V pátek bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, ojediněle až na -16 °C a denní teploty vystoupí na -9 až -5 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V sobotu bude polojasno, na Moravě očekáváme až oblačno a místy se slabými sněhovými přeháňkami. Odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na -10 až -14 °C, ojediněle až na -19 °C a denní teploty vystoupí na -9 až -4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C.

frame-scrollup