Mrazivý týden zakončí arktické dny

Mrazivý týden zakončí arktické dny
29.01.2012
Počasí během celého týdne bude mrazivé, denní teploty jen kolem -10 °C, v noci -25 °C

Počasí během týdne bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, kolem které k nám bude proudit chladný vzduch od východu. Během týdne nás tak čeká stále počasí, které bude doprovázeno velmi nízkými teplotami.

Od pondělí až do pátku bude jasno až polojasno, místy přechodně zvětšená oblačnost až na oblačno. Ráno a dopoledne se můžou vyskytovat mlhy, nebo zataženo nízkou oblačností. V pondělí vystoupí nejvyšší denní teploty na -6 až -2 °C, noční klesnou na -7 až -11 °C, při vyjasnění na sněhové pokrývce až na -15 °C. V úterý a ve středu vystoupí denní teploty na -8 až -4 °C, noční klesnou na -8 až -12 °C, při vyjasnění na sněhové pokrývce až na -20 °C. Ve čtvrtek a v pátek očekáváme výskyt arktických dnů, kdy se denní teploty budou pohybovat mezi -14 až -9 °C a noční teploty klesnou na -15 až -20 °C, při vyjasnění na sněhové pokrývce až na - 25 °C.

Během víkendu očekáváme jasnou až polojasnou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Nejvyšší denní teploty vystoupí na -10 až -15 °C a noční poklesnou na -15 až -20 °C, při vyjasnění na sněhové pokrývce na -25 °C. V příštím týdnu se začne pozvolna oteplovat, ale teploty se nadále udrží po celý den pod nulou. Na obloze bude přibývat oblačnosti a přidají se občasné sněhové přeháňky. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup