Mrazivý příští týden, teploty pod -10 °C

Mrazivý příští týden, teploty pod -10 °C
07.03.2013
Dlouhodobý výhled počasí, zpočátku mrazivé počasí, poté oteplování k +5 °C a déšť

Aktuální jarní počasí s vysokými teplotami nahradí během příštího týdne mrazivé počasí se sněžením, které vydrží týden a poté se začne pozvolna oteplovat a sníh se bude měnit v déšť. V pátek a v sobotu bude oblačno až zataženo, místy s deštěm, nebo s přeháňkami. Noční teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, ale v sobotu se bude od severozápadu pozvolna výrazně ochlazovat.

V neděli bude zataženo, na severu území se sněžením, jinde déšť, nebo srážky smíšené, od vyšších poloh se sněžením. Během dne se bude ochlazovat, takže srážky sněhové se budou postupně dostávat do nižších poloh. Noční teploty klesnou na 3 až -1 °C, na severu až na -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na severu na -1 °C.

V pondělí a v úterý bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením, v pondělí na jihu ještě v nižších polohách déšť, nebo déšť se sněhem. Noční teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí v pondělí na -4 až 0 °C, na jihovýchodě až na 2 °C, v úterý na -6 až -2 °C.

Od středy do pátku (13.- 15. 3.) očekáváme polojasno, místy přechodně až oblačno se sněhovými přeháňkami. Noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C.

O víkendu (16. a 17. 3.) očekáváme zataženo se sněžením, které bude postupně přecházet v nižších polohách v déšť se sněhem, nebo déšť. Noční teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V týdnu od pondělí (18. 3.) očekáváme zataženou oblohu s občasným deštěm. Noční minima zpočátku -1 až -5 °C, postupně 2 až -2 °C a denní teploty zpočátku -1 až 3 °C, postupně 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup