Mráz se vrátí na začátku týdne

Mráz se vrátí na začátku týdne
24.04.2016
Mrazivé rána se vrátí se začátkem týdne na většinu území. Denní teploty začnou s hodnotami do 10 °C.

Začátek týdne bude ovlivňovat tlaková níže nad severní Evropou, kolem které k nám bude od severozápadu proudit studený vzduch. Noční teploty budou klesat pod nulu.

V pondělí bude oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně místy až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, při vyjasnění ojediněle až na -3 °C. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, během dne přechodně místy s přeháňkami, v pátek na Moravě četnějšími. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 8 až 12 °C a v pátek na 11 až 15 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm. V sobotu zpočátku ještě místy polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou v sobotu na 4 až 0 °C a v neděli na 7 až 3 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 14 až 18 °C a v neděli na 9 až 13 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. května, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, během týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 14 až 18 °C.

 

frame-scrollup