Medard nám deštivé počasí nepřinese

Medard nám deštivé počasí nepřinese
07.06.2017
Nejbouřlivější počasí si užijeme hned na začátku příštího týdne, kdy přes naše území od západu přejde zvlněná studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu nad naše území. V dalších dnech denní teploty spadnou k 20 °C.

Opět se nám po roce ohlašuje Medard a s ním související předzvěst deštivějšího období. V letošním roce nebude mít svou sílu a může zahrozit jen pranostikami, které se k jeho svátku vážou. Jakou jsou například: „Když na Medarda prší, těžko se seno suší. Prší-li na svatého Medarda, budou žně deštivé. Když na Medarda prší, ještě čtyřicet dní po sobě pršeti má. Medardova kápě, čtyřicet dní kape. Jaké počasí o Medardu bývá, takové se v létě po něm ozývá.

Nejbouřlivější počasí si užijeme hned na začátku příštího týdne, kdy přes naše území od západu přejde zvlněná studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu nad naše území. V dalších dnech denní teploty spadnou k 20 °C.

Výhled počasí na příští týden naznačuje hned v pondělí zvlněnou studenou frontu, díky které bude zpočátku jasno až polojasno, postupně od západu zataženo s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C.

V úterý a ve středu očekáváme polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Od čtvrtku do neděle očekáváme skoro jasno až polojasno. Jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, postupně na 20 až 24 °C.

frame-scrollup