Martin přijede na bílém koni do vyšších poloh s předstihem

Martin přijede na bílém koni do vyšších poloh s předstihem
10.11.2019
Nadcházející týden bude bohatý na srážky a zejména v Čechách už od vyšších poloh i na ty sněhové. Během týdne se bude nad naším územím vlnit frontální rozhraní, které bude oddělovat chladnější vzduch na severozápadě od teplejšího na jihovýchodě.

V pondělí bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, která se místy udrží po celý den. Ráno mrznoucí mlhy. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle s mrholením. Během dne postupně s deštěm, v Čechách na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, v Čechách až na 0 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, na Moravě až na 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu zataženo s deštěm, v Čechách od vyšších poloh, postupně místy už od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na východě okolo 5 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na Moravě okolo 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách od 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ani výhled počasí na víkend neslibuje výraznou změnu, většinou zataženo a zejména v sobotu s deštěm, na horách se sněžením. V neděli postupně ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

frame-scrollup