Lyžařská sezóna je u konce, někde však bude pokračovat i v dubnu

Lyžařská sezóna je u konce, někde však bude pokračovat i v dubnu
27.03.2019
Lyžařské areály, které se nachází kolem 1000 m n.m., jako například Praděd, Červenohorské sedlo nebo spoustu lyžařských středisek v Krkonoších svou sezónu protahují až do dubna.

Letošní lyžařská sezóna musel být pro podnikatelé opravdu výjimečná. Lyžovat se začalo v průběhu prosince až poslední březnový víkend dochází k ukončování této velmi dlouhé sezóny. Jediný limit letošní sezóny, byl v prosinci a v lednu poměrně silný vítr, který na některých místech lámala stromy přímo nad lanovkami a některé lanové dráhy byly poškozeny. Od nadmořské výšky 600 m n. m. bylo spoustu přírodního sněhu, takže lyžařské střediska ušetřila na umělém sněhu.

Lyžařské areály, které se nachází kolem 1000 m n.m., jako například Praděd, Červenohorské sedlo nebo spoustu lyžařských středisek v Krkonoších svou sezónu protahují až do dubna. Pokud si tedy chcete užít v Česku velmi netradiční jarní lyžování, tak máte netradiční možnost. Levné jízdné, minimální počet lidí, opalující Slunce, tak máte letos jedinečnou možnost.

A kdy na hory vyrazit? Počasí by na horách mělo být ideální v sobotu, kdy přes naše území bude přecházet tlaková výše, takže by se mělo vyjasnit a téměř nebude foukat. Zároveň se však budeme nacházet v teplém vzduchu, takže v průběhu dne bude sníh hodně měkký. A tak vše nasvědčuje tomu, že ideální podmínky pro lyžování budou v pondělí a v úterý, kdy se k nám opět dostane ledový vzduch do severu, ale zároveň se se bude od západu do střední Evropy nasouvat tlaková výše.

Radost letošní zima neudělala pouze lyžařům, ale vodohospodářům. Český hydrometeorologický ústav provedl expediční měření a zjistil, že na hřebech Krkonoš leží až 1 200 mm vody. Takto vysoká vodní zásoba byla naposled v roce 2012. Velmi zajímavé bude sledovat tzv. sněhovou mapu České republiky, která leží na jižním svahu Studniční hory kousek pod vrcholkem.

Obr. 1 v polohách nad 1000 m n. m. si můžete užít výborné lyžařské podmínky i v dubnu

Zdroj:yr.no

 

 

frame-scrollup