Lyžařská sezóna je na svém začátku

Lyžařská sezóna je na svém začátku
11.12.2018
Náročný lyžař si zatím musí v tuzemsku počkat, ale každým dnem se situace budou zlepšovat

Vlhké severozápadní a severní proudění je pro horské polohy to nejlepší co může v zimě přijít. Do vyšších poloh je dostatečně chladné a zároveň se sebou přináší poměrně velké množství srážek. Není se proto čemu divit, že na horách v posledních hodinách přibývá sníh poměrně rychle. Když k tomu přidáme ještě i technické zasněžování, tak se někde dočkáváme zajímavých hodnot již v tuto chvíli.

V Krkonoších leží nejčastěji kolem 20 cm sněhu, ale některých místech už dosahuje sněhová pokrývka na svazích kolem 50 cm. To je i příklad Černé hory a Mladých Buků. Tyto střediska již zahájila svůj provoz.

Lyžuje si i v Říčkách v Orlických horách, kde leží kolem 30 cm technického sněhu, ale lyžuje se pouze na 20 % areálu.

V Jeseníkách se lyžuje pouze na Branné, kde mají až 40 cm sněhu, ale v provozu je pouze 600 m z 2,1 km dlouhých sjezdovek.

Podobná situace je i Beskydech. I tam se lyžuje pouze v jednom areálu a to na Bíle, kde leží 20 až 50 cm technického sněhu.

V Krušných horách si můžete zalyžovat na Klínovci a to je zatím všechno. Na Šumavě zatím není otevřena žádná sjezdovka.

Náročný lyžař si tedy zatím musí v tuzemsku počkat, ale každým dnem se situace budou zlepšovat. Během nadcházejícího víkendu se pravděpodobně otevřou další lyžařské areály, protože počasí bude přinášet přírodní sníh a díky silným mrazům se bude hojně zasněžovat. Výrazná obleva zatím není na modelech vidět, takže to vypadá, že po dlouhé době, se konečně rozjedou vleky tak nějak normálně.

 

Autor: TD

frame-scrollup