Léto od dubna nadále pokračuje, někde naměří 30 °C

Léto od dubna nadále pokračuje, někde naměří 30 °C
09.09.2018
Letní, někde i tropické teploty budou pokračovat i v příštím týdnu. Letošní "léto" začalo v dubnu a pokračuje i v září, maxima vystoupí ve středu na 30 °C.

Počasí i v nadcházejícím týdnu bude ve znamení letního počasí, letošní léto, jako kdyby chtělo vládnout po většinu roku. Vždyť první letní dny se vyskytly už v dubnu a pokračují až do září, to už máme šest měsíců. Uvidíme, s čím nás ještě překvapí říjen. Nicméně po nadcházejícím velmi teplém týdnu, očekáváme pak v tom dalším už ochlazení a denní maxima by se měly následně dostat pod 20 °C. Co se týká srážek, které by zmírnily srážkový deficit na většině území, tak žádných významnějších se v dohledné době nedočkáme.

V pondělí a v úterý polojasno, přechodně oblačno až zataženo. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Středa bude nejkrásnějším a nejteplejším dnem týdne, bude jasno až polojasno, ranní minima klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C, ojediněle až na 30 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Počasí ve čtvrtek a v pátek přinese více oblačnosti, srážky a nižší teploty. Očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, v pátek o 2 °C méně.

Během víkendu se k nám dostane chladnější vzduch, v sobotu oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v neděli většinou polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou v sobotu na 15 až 11 °C a v neděli na 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. září, naznačuje oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji mezi 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 15 až 19 °C.

frame-scrollup