Ledoví muži přinesou ochlazení a mrazíky

Ledoví muži přinesou ochlazení a mrazíky
11.05.2016
S víkendem se výrazně ochladí a v noci hrozí přízemní mrazíky. Počasí v druhé polovině týdne bude ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat od západu přes střední Evropu k severovýchodu, za kterou k nám bude proudit studený a vlhčí vzduch od severu.

Počasí v druhé polovině týdne bude ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat od západu přes střední Evropu k severovýchodu, za kterou k nám bude proudit studený a vlhčí vzduch od severu.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno, od jihozápadu až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle intenzivnějšími. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na jihozápadě okolo 14 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr.

V pátek bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, při dlouhodobém dešti okolo 15 °C. Vát bude většinou mírný severní vítr.

V sobotu očekáváme oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 10 až 14 °C, na východě až na 17 °C. Na Moravě většinou na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Během neděle očekáváme oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

 

frame-scrollup