Krušná noc pro stovky hasičů, zítra se silný vítr utiší

Krušná noc pro stovky hasičů, zítra se silný vítr utiší
24.09.2018
Včera večer a v noci na pondělí bojovalo Česko s vichřicí, která na mnoha místech způsobila výpadky elektrického proudu a také ochromila dopravu. Bouře dostala jméno Fabienne. V příštích dnech již silný vítr nehrozí, problémem mohou být ranní mrazíky.

Jak upozorňovali meteorologové, naše území včera zasáhl silný vítr, který způsobil lokální škody, zastavil několik vlaků a také odřízl desítky tisíc domácností od dodávek elektřiny. Nejčastěji vyjížděli hasiči ke spadlým stromům nebo odnesené střešní krytině. Výstraha před silným větrem stále pokračuje až do dnešního večera. V dalších dnech se počasí, alespoň co se týče rychlosti větru, umoudří a můžeme čekat i stále poměrně teplé dny. Naopak noční teploty se mohou i v nižších polohách dostávat pod bod mrazu.

Nejchladnější budou první dny týdne, kdy se denní teploty vzduchu budou pohybovat okolo 10 °C, v noci pak můžou teploměry ukázat i hodnoty pod nulu. Zahrádkáři, ale i třeba řidiči aut by se tak měli připravit na ranní přízemní mrazíky. Především pak ve středu se mohou noční teploty při bezvětří dostávat až k -3 °C. Ve čtvrtek a v pátek se teploty zvednout až ke dvacítce díky teplému jihovýchodnímu větru. Ve čtvrtek naměříme mezi 18 až 22 °C, v pátek 16 až 20 °C, na Moravě kolem 22 °C. O víkendu se bude vzduch opět ochlazovat pod 15 °C.

Co se týče srážek, zítra můžeme ojedinělé přeháňky zaznamenat zejména na severovýchodě našeho území. Na horách se mohou objevit v podobě sněhu. I středa přinese slabý déšť. A ojedinělé přeháňky nelze vyloučit ani v pátek nebo sobotu.  

frame-scrollup