Krásné počasí ukončí studená fronta

Krásné počasí ukončí studená fronta
11.09.2012
Počasí začne ovlivňovat studená fronta, zatáhne se, zaprší a výrazně se ochladí

Krásné počasí, jaké dnes, tedy v úterý ještě máme, zkazí studená fronta, která začne během dne od západu postupně ovlivňovat počasí u nás. Zpočátku bude jasno až polojasno, odpoledne postupně od západu s přibýváním oblačnosti a postupně se začnou vyskytovat přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí ještě na 25 až 29 °C.

V noci na středu bude postupně na celém území zataženo až oblačno, zpočátku v Čechách, k ránu i na Moravě s deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Noční teploty klesnou na 16 až 12 °C.

Během středy bude většinou zataženo s deštěm, nebo s přeháňkami, místy se bude jednat o srážky trvalejší. K večeru budou srážky na severozápadě slábnout. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na východě až na 21 °C.

V noci na čtvrtek bude zataženo s deštěm, na Moravě trvalejším, k ránu v Čechách pomalu od západu ubývání oblačnosti a srážek. Noční teploty klesnou na 10 až 6 °C. Ve čtvrtek bude pokračovat počasí se zataženou oblohou a s deštěm, na Moravě místy trvalejším, pozvolna bude od západu oblačnosti a srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty vystoupí jen na 13 až 17 °C.

V pátek oblačno a srážek ubude, bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní minima klesnou na 9 až 5 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup