Krásné a teplé počasí může vystřídat nízká oblačnost

Krásné a teplé počasí může vystřídat nízká oblačnost
19.10.2019
Příští dny slibují stabilní počasí, které však po slunečném a teplém začátku týdne, může v jeho polovině na velké části našeho území nahradit deka nízké oblačnosti s mrholením a s teplotami do 15 °C

Meteorologické modely slibují na příští dny krásné slunečné a teplé počasí, které však od poloviny týdne může na velké části našeho území nahradit nízká oblačnost s mrholením a výrazně nižší teploty než tam, kde vysvitne slunce.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, přechodně místy oblačno. Místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, při vyjasnění na 5 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, při nízké oblačnosti na 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude většinou polojasno, místy však mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se místy udrží po celý den. Při nízké oblačnosti s možností mrholení. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, při zmenšené oblačnosti na 5 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, při nízké oblačnosti okolo 15 °C. Vát bude mírný jižní nebo jihovýchodní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, při zmenšené oblačnosti až na 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. října, naznačuje většinou polojasnou oblohu, místy se zataženou oblohou nízkou oblačností s možností mrholení. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí většinou na 9 až 13 °C

 

frame-scrollup