Konečně se dočkáme slunce a teplot okolo 10 °C

Konečně se dočkáme slunce a teplot okolo 10 °C
13.03.2016
Během nadcházejícího týdne bychom konečně měli alespoň na pár dní zažít slunečné a poměrně teplé počasí. V první půlce týdne bude sice ještě velká oblačnost s občasnými srážkami, v druhé polovině se dočkáme několika slunečných dní s maximy okolo 11 °C

Během nadcházejícího týdne bychom konečně měli alespoň na pár dní zažít slunečné a poměrně teplé počasí. V první půlce týdne bude sice ještě velká oblačnost s občasnými srážkami, v druhé polovině se dočkáme několika slunečných dní s maximy okolo 11 °C.

V pondělí bude zpočátku polojasno, odpoledne a k večeru postupně od severovýchodu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, od severovýchodu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh často srážky smíšené. Odpoledne od severovýchodu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti na -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu bude oblačno, místy se slabými přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, ojediněle až na -5 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 6 až 10 °C, v pátek na 7 až 11 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, v sobotu během dne přechodně místy až oblačno, s ojedinělými slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou v sobotu na 2 až -2 °C, v neděli na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 4 až 8 °C a v neděli na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. března, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, v druhé polovině týdne pak většinou oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, uprostřed týdne na 6 až 2 °C a denní teploty se budou pohybovat okolo 8 až 12 °C.

frame-scrollup