Konec týdne teplý, v neděli vše změní studená fronta

Konec týdne teplý, v neděli vše změní studená fronta
22.04.2015
Konec týdne bude teplý, maxima budou stoupat na 22 °C. V neděli změní charakter počasí studená fronta.

Konec pracovního týdnu bude ještě celkem příjemný a teplý. Víkend přinese změnu, kdy v sobotu odpoledne začne oblačnosti přibývat a začnou se vyskytovat první přeháňky a bouřky. Studená fronta pak během neděle přinese srážky na většinu území a ochlazení.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, přechodně místy oblačno, zejména na jihozápadě Čech zpočátku místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

V pátek bude polojasno, přechodně místy až oblačno, odpoledne a k večeru na jihovýchodě Moravy místy při zvětšené oblačnosti s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, ojediněle až na 20 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno, v Čechách od západu postupně přibývání oblačnosti a odpoledne postupně v Čechách místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, ojediněle až na 22 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

V neděli bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na západě Čech okolo 14 °C. Během dne od západu ochlazování. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup