Konec týdne s teplotami okolo 10 °C a občas i déšť

Konec týdne s teplotami okolo 10 °C a občas i déšť
27.01.2016
Počasí bude zejména ve čtvrtek a v neděli bohaté na srážky, teploty budou vysoké, ve dne až okolo 10 °C a přidá se čerstvý vítr

Počasí budou v následujících dnech ovlivňovat v západním proudění jednotlivé frontální systémy. Počasí bude zejména ve čtvrtek a v neděli bohaté na srážky, teploty budou vysoké, ve dne až okolo 10 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, od severozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. K večeru od severu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, na jihu území místy až na 12 °C. Vát bude mírný, zpočátku místy ještě čerstvý západní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

V sobotu očekáváme zpočátku polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Odpoledne od severozápadu postupně přibývání oblačnosti a k večeru od severozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na Moravě nejčastěji okolo 3 až 7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Během neděle očekáváme zataženo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C, na jihovýchodě až na 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

frame-scrollup