Konec týdne proprší

Konec týdne proprší
23.08.2012
Konec týdne bude oblačný s častými srážkami, doprovázenými bouřkami

Počasí během víkendu bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou, což bude mít za následek velkou oblačnost se srážkami. V pátek bude v Čechách oblačno s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě polojasno, zejména odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní minima klesnou na 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na severozápadě Čech mezi 24 až 28 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, místy se budou vyskytovat bouřky. V bouřkách se bude zvedat vítr, ojediněle se může vyskytovat krupobití a intenzivní srážky, které ojediněle můžou zatopit níže položená místa. Ranní minima klesnou na 18 až 14 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na jihovýchodě až na 30 °C.

V neděli bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle ještě i s bouřkami. Během dne bude postupně od západu ubývat oblačnosti a srážek. Ranní minima klesnou na 18 až 14 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Počasícz.cz na Facebook.com

frame-scrollup