Konec týdne přinese oblačnost a občasný déšť

Konec týdne přinese oblačnost a občasný déšť
10.02.2016
Počasí ke konci týdne bude se zvětšenou oblačností a s občasnými srážkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými.

Kolem tlakové níže nad severní Evropou k nám bude proudit v příštích dnech studenější a vlhký vzduch od severozápadu.

Ve čtvrtek bude oblačno, od vyšších poloh sněhovými, zpočátku srážky smíšené nebo sněhové už od středních poloh. Odpoledne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na jižní Moravě až na 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek bude oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

Během soboty očekáváme zpočátku polojasno, během dne od jihozápadu přibývání oblačnosti a později v Čechách od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -6 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Během neděle očekáváme oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

frame-scrollup