Konec týdne přinese déšť a oteplení k 5 °C

Konec týdne přinese déšť a oteplení k 5 °C
06.01.2016
Počasí ke konci týdne přinese oteplení a déšť, denní teploty budou stoupat k 5 °C

Počasí na konci týdne bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu a hned ve čtvrtek večer začne od západu přes naše území přecházet okluzní fronta.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno, k večeru od západu přibývání oblačnosti a později i se sněžením, které bude na jihozápadě přecházet v nižších a středních polohách v déšť. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na Moravě místy až na -7 °C a denní teploty vystoupí v Čechách nejčastěji na -1 až 4 °C, na Moravě na -2 až 2 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, na severovýchodě zpočátku zataženo s doznívajícím sněžením. Během dne od západu přibývání oblačnosti s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky smíšené. Ranní teploty klesnou v Čechách na 2 až -2 °C, na Moravě na -2 až -6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti až na -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

frame-scrollup