Konec týdne deštivý a oblačný s teplotami okolo 15 °C

Konec týdne deštivý a oblačný s teplotami okolo 15 °C
29.04.2015
Počasí na konci týdne bude se zvětšenou oblačností a s častými srážkami, teploty okolo 15 °C ve dne a 5 °C v noci

Počasí ke konci týdne ovlivní přecházející okluzní fronta, za kterou se nad naše území od západu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Hned v sobotu bude zase počasí na jihu území ovlivňovat frontální systém nad Alpami.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od západu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle bouřky. Na Moravě zpočátku ještě polojasno a srážky až později odpoledne. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, od jihozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s přeháňkami. Odpoledne od západu ustávání srážek a přechod k proměnlivé oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na jižní Moravě až na 16 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V sobotu bude polojasno až oblačno, zejména na jihu území zpočátku s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude zpočátku polojasno, postupně od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup