Konec léta? Ani omylem, tropy se vrátí !

Konec léta? Ani omylem, tropy se vrátí !
20.08.2019
Je velmi pravděpodobné, že v příštím týdnu se opět dočkáme tropických teplot.

V médiích už se od začátku srpna objevují zprávy o tom, že letošní léto skončí extrémně brzo a že srpen bude připomínat více podzim než léto. Je pravdou, že srpen se zatím moc nepředvedl a je jasné, že vrchol letošního léta už máme za sebou a to dokonce již v červnu, ale do podzimu máme daleko.

I před pár dny se objevily zprávy o tom, že Česko čeká poslední tropicky den tohoto roku...nesmysl! Nic takové se neděje. Léto v České republice zdaleka nekončí. Dnes přes naše území přechází sice zvlněná studená fronta, za kterou se zítra a ve čtvrtek na celém území ochladí, ale již od pátku k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihu.

To znamená, že teploty velmi rychle porostou nad 25 °C a je velmi pravděpodobné, že v příštím týdnu se opět dočkáme tropických teplot.

Tlaková výše zajistí, že se počasí nad Evropou začne stabilizovat a protože je stále dostatek horkého vzduchu v jižní Evropě, tak se i u nás bude snadno oteplovat. Je tedy velmi pravděpodobné, že poslední srpnový týden bude v České republice nejteplejší z celého srpna.

Na oteplení ke konci tohoto týdne panuje obecně ve všech modelech vzácná shoda. Teploty kolem 30 °C čekají všechny numerické modely a dnes se k nim přiklonil i Český hydrometeorologický ústav. Uvidíme co budou psát masové média, ale o konci léta se rozhodně nedá mluvit.

Autor: TD

frame-scrollup