Ke konci týdne výrazné oteplení

Ke konci týdne výrazné oteplení
04.01.2015
Nadcházející týden bude zpočátku studený se sněhovými přeháňkami, na konci se však výrazně oteplí až k 5 °C

Ke konci týdne se bude výrazně oteplovat a teploty se dostanou až k 5 °C. V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Zejména na Moravě přechodně polojasno. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na severovýchodě až na -6 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy přechodně až zataženo, na severozápadě ojediněle s přeháňkami, většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou ve středu na -3 až -7 °C a ve čtvrtek na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -6 °C. Denní teploty vystoupí ve středu a ve čtvrtek na -2 až 2 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, zejména na severozápadě místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V sobotu očekáváme zataženo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. ledna, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, na začátku a na konci týdne s přeháňkami. Na začátku týdne srážky sněhové od vyšších poloh, ke konci týdne očekáváme sněžení ve všech polohách. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup