Ke konci týdne sněhové vločky i v nižších polohách

Ke konci týdne sněhové vločky i v nižších polohách
23.02.2020
Ani poslední meteorologický zimní týden reputaci zimy nezachrání, sněhové vločky by se však v závěru pracovního týdne měly přechodně vyskytnout ve všech polohách, i když srážky se budou vyskytovat pouze místy a teplota pod nulu půjde pouze v noci.

V průběhu týdne budou přes naše území postupovat od západu jednotlivé frontální systémy a ke konci pracovního týdne se přechodně vyskytnou sněhové vločky i v nižších a středních polohách.

V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo a odpoledne místy s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude zpočátku čerstvý severozápadní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý a ve středu bude počasí s oblačnou až zataženou oblohou, na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od 800 m sněhovými. Během středy ochlazování a sněžení postupně od 400 m. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 8 až 12 °C, ve středu na 4 až 8 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, postupně mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přechodně smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, které budou zpočátku od středních poloh sněhové, postupně jen na horách. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. března, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 4 až 8 °C.

 

 

frame-scrollup