Ke konci týdne opět výraznější oteplení

Ke konci týdne opět výraznější oteplení
17.03.2019
Počasí v příštím týdnu nebude na srážky moc bohaté, na obloze bude většinou polojasno a v závěru týdne se denní maxima dostanou na 13 až 17 °C.

Na začátku týdne k nám bude od severozápadu proudit studenější vzduch. V pondělí zpočátku zataženo, místy s přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 4 až 8 °C, ve středu na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou polojasno, přechodně místy až oblačno, jen ojediněle s možností slabých přeháněk. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 4 až 0 °C, v pátek na 6 až 2 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 10 až 14 °C a v pátek na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, v neděli od severozápadu přejde přes naše území studená fronta, čekáme přibývání oblačnosti a místy i s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 13 až 17 °C a v neděli na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. března, naznačuje na začátku a na konci týdne oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, uprostřed týdne polojasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, uprostřed týdne na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, v závěru týdne na 8  až 12 °C.

frame-scrollup