Ke konci týdne bude sněžit hlavně od vyšších poloh

Ke konci týdne bude sněžit hlavně od vyšších poloh
02.03.2016
Počasí na konci týdne bude pokračovat se zvětšenou oblačností a s občasnými srážkami, denní teploty okolo 5 °C

Ve čtvrtek bude počasí na našem území ovlivňovat zvlněná studená fronta, za kterou bude díky brázdě nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudit na naše území od severozápadu studenější a vlhčí vzduch.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, zejména na východě Čech a na Moravě s občasnými srážkami, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené nebo sněhové. Na zbytku území srážek méně. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Zpočátku na východě s doznívajícím sněžením. V Čechách od západu místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr, který se bude během dne stáčet na jižní.

Během soboty očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na jižní Moravě až na 9 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr, na Moravě zpočátku ještě čerstvý jižní vítr.

Během neděle očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

frame-scrollup