Jaro se o víkendu odmlčí, teploty klesnou pod nulu

Jaro se o víkendu odmlčí, teploty klesnou pod nulu
15.03.2018
Nadcházející víkend bude opět ve znamení zimy. Ačkoliv se dnes budou teploty vzduchu místy dostávat i nad 10 °C, v neděli se ocitnou hluboko pod bod mrazu. Chladné počasí doprovodí i sněžení a silný vítr.

Krátký záchvěj jara se o víkendu rozplyne. I přesto, že dnešní teploty jsou ještě o pár stupňů vyšší nežli včerejší, v příštích dnech nás čeká znatelné ochlazení. V sobotu a v neděli dokonce teplota vzduchu na většině našeho území nepřekoná 0 °C. Zima se vrátí i se sněžením, které může na horách tvořit společně s větrem sněhové jazyky a závěje. Silný vítr bude provázet i nižší polohy a výrazně sníží pocitovou teplotu. Přes den ukáží teploměry většinou mezi -6 až -2 °C, ale pocitová teplota bude následkem větru mnohem nižší. Oteplí se až příští týden.

Už dnes v noci se bude od jihozápadu zatahovat a místy se objeví déšť nebo kratší přeháňky, nad 1000 metrů budou v podobě sněhu. Pouze na severu a severovýchodě se mohou teploty dostávat pod bod mrazu, na zbytku území očekáváme 6 až 2 °C. Ještě v pátek si užijeme relativně teplé počasí, především na jižní Moravy mohou teploměry ukázat až 9 °C, v Čechách naměříme mezi 7 až 3 °C. Na večer se začne pomalu ochlazovat a nízké teploty mohou vytvářet náledí.

Sobota se ponese ve znamení nízkých teplot. Místy se objeví i sněžení. Noční teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C, na severu a severovýchodě spadnou až k -8 °C. Denní teploty budou také velmi nízké mezi -1 až -5 °C. Na Moravě i ve Slezsku nás zasáhne silný, čerstvý vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 90 km/h.

V neděli bude pokračovat zataženo až oblačno, během dne se může od severu postupně vyjasňovat. Na Moravě se objeví občasné sněžení a denní teploty se očekávají mezi -2 až -6 °C, v noci pak naměříme mezi -6 až -10 °C. Na severu až severovýchodě našeho území se noční teploty ocitnou okolo -12 °C.  I neděle bude značně větrná s rychlostí větru v nárazech okolo 70 km/h, na Moravě a ve Slezsku až 90 km/h.

Předpověď na další den
Obr.: Výhled nedělních teplot 

Od pondělí se bude mírně oteplovat s denními teplotami mezi 0 až -4 °C. V noci spadne měrka teploměru na severu a severovýchodě k -13 °C, na zbytku území se bude pohybovat mezi -6 až -10 °C. V dalších dnech se bude neustále oteplovat a denní teploty budou postupně kolem +5 °C.

 

frame-scrollup