Jarní počasí k nám dorazí v plné síle

Jarní počasí k nám dorazí v plné síle
21.03.2021
Ještě o víkendu leží na mnoha místech středních poloh sněhová pokrývka a na velké části území panují celodenní mrazy, s příchodem nového týdne se vše změní a v závěru nového týdne budou stoupat maxima k 15 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších a středních polohách i smíšenými nebo dešťovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, místy s mlhami a s ojedinělými přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí 5 až 9 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, postupně místy až na 17 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. března, naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s občasnými přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, v závěru týden na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 7 až 11 °C.

frame-scrollup