Jak vypadá výhled počasí na Štědrý den?

Jak vypadá výhled počasí na Štědrý den?
14.12.2017
Štědrý den se pomalu ale jistě blíží a s tím je i spojená otázka, jak to vypadá s počasím. Do příští neděle je ještě poměrně daleko, ale nynější výstupy modelů nabízejí mírný optimismus, že by teploty mohly být slabě pod nulou a vyskytnout by se mohly i slabé sněhové přeháňky.

V pondělí a v úterý očekáváme oblačno až zataženo, v pondělí na většině území, v úterý jen místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až na -5 °C a denní teploty vystoupí v pondělí na 0 až 4 °C a v úterý na -2 až 2 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, ve čtvrtek od západu zataženo a v Čechách s deštěm, na Moravě se sněžením. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, ve čtvrtek v Čechách oteplování a denní teploty vystoupí ve středu na -3 až 1 °C a ve čtvrtek v Čechách na 0 až 4 °C a na Moravě na -3 až 1 °C.

V pátek a v sobotu očekáváme oblačno až zataženo, místy se slabými přeháňkami, v Čechách od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou v pátek v Čechách na 3 až -1 °C, na Moravě na -1 až -5 °C a v sobotu na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí v pátek v Čechách na 1 až 5 °C, na Moravě na -2 až 2 °C a v sobotu na -2 až 2 °C.

V neděli, na Štědrý den očekáváme oblačnou oblohu, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

frame-scrollup