Inverzi rozpustí frontální systém

Inverzi rozpustí frontální systém
15.12.2013
Inverzní charakter počasí v druhé polovině týdne rozpustí frontální systém, pak opět inverze

Počasí v nadcházejícím týdnu bude ovlivňovat tlaková výše nad jižní Evropou, kolem které k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu. V druhé polovině týdne ovlivní počasí frontální systém.

V pondělí bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, při nízké oblačnosti na 2 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. V úterý a ve středu bude zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až na -5 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti až na 5 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Během víkendu očekáváme zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti na 0 °C.

Výhled na Vánoce naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup