Intenzivním srážkám a bouřkám s krupobitím se přes týden nevyhneme

Intenzivním srážkám a bouřkám s krupobitím se přes týden nevyhneme
05.07.2015
Slunečné počasí končí, v týdnu studené fronty, intenzivní srážky a bouřky a v druhé půlce týdne ochlazení k 20 °C

Nadcházející týdne bude, co se týče počasí velmi zajímavý a různorodý, s porovnáním týdne minulého, kdy prakticky jen svítilo slunce a bylo teplo. V pondělí a ve středu bude přes naše území od západu přecházet studená fronta, za tou pondělní k nám bude ještě proudit teplý vzduch, ale za tou ve středu, dojde k ochlazení a teploty spadnou k 20 °C. Při přechodu front se budou místy vyskytovat intenzivní srážky a bouřky s možností krupobití.

Skoro jasno až polojasno, od západu přechodně se zvětšenou oblačností s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle intenzivnějšího charakteru s možností krupobití. Postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 28 až 32 °C, na Moravě na 31 až 35 °C, na jihovýchodě až na 36 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude jasno až skoro jasno, odpoledne a k večeru v Čechách od jihozápadu přibývání oblačnosti a později na západě a jihozápadě Čech místy s přeháňkami a s bouřkami, které budou ojediněle intenzivního charakteru s možností krupobití. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 31 až 35 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo, od západu s přeháňkami a s bouřkami, které budou místy intenzivního charakteru, ojediněle doprovázené krupobitím. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 22 až 18 °C a denní teploty vystoupí od západu k východu území od 23 do 30 °C. Vát bude slabý jižní vítr, který se bude stáčet na čerstvý západní.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno, na severu přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na jižní Moravě až na 24 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, v neděli ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 18 až 22 °C, postupně na 23 až 27 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. července, naznačuje polojasnou, postupně až oblačnou oblohu a v druhé polovině pracovního týdne očekáváme místy přeháňky. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 23 až 27 °C, ojediněle až na 28 °C, ke konci týdne okolo 22 až 26 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

 

frame-scrollup