Hrozivé sucho se ještě prohloubí

Hrozivé sucho se ještě prohloubí
21.07.2019
Suché počasí minulých dní bude bohužel pokračovat a krajina se bude v dalších dnech vysušovat ještě rychleji, vlivem vysokých teplot, které nás v průběhu týdne čekají, časté budou tropické teploty s maximy okolo 33 °C, zejména v druhé polovině týdne.

Počasí nad naším územím bude ovlivňovat tlaková výše, která se bude pozvolna posunovat k severu a k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. V pondělí bude oblačno, ráno ojediněle s mlhami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý zpočátku polojasno až oblačno, na severovýchodě s možností přeháněk. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek nás čeká jasná až skoro jasná obloha, ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.       

Od pátku do neděle očekáváme polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. července, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu a jen s ojedinělými slabými přeháňkami.

frame-scrollup